HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ

İŞEL ORMAN ÜRÜNLERİ ÖZGEÇMİŞ

1915’te Tuna boyunda Hasan İŞEL okula gidiyor, hayvancılık yapıyor, balıkçılık yapıyor. Daha sonra marangozluk yaparken 1930’da Türkiye’ye göç ederek 1935 yılında Tahtakale-Eminönü’nde dükkan tutup uzun çarşıda ağaç işleri, cetvel, yönye, marangoz siparişleri, piyasa ihtiyaçlarını, fabrikaların yedek parça ihtiyaçlarını karşılayarak Perşembe pazarında Dökümcüler, Tornacılarla beraber kendi düşüncelerine göre makinaları üreterek ihtiyaçlara cevap vermeye başladık.

Teknolojiyi takip ederek ürettiğimiz cetvelleri çeşitlerini çoğaltarak, kaliteye dikkat ederek 20cm – 100cm kadar T cetvelleri, plan masaları, paralel cetveller, pleksi glasstan Gönye, sınıf takımları, kalem kutuları, kürdan, mandal üretirken Devlet kereste fabrikalarından ihale usulü ile kereste alıp bunları Çağlayan, Kasımpaşa bulunan marangoz piyasasına keresteleri pazarlamaya başladık.

Sonra Orüs Orman ile çalıştık oda bitti. Fason kereste ürettik sonra kendi fabrikamızı aldık. Sattığımız keresteleri fabrikamızda kesiyoruz.

alt

Orman Ürünleri Sektöründe Üretici firma sıfatıyla çok eski yıllara dayanan bir geçmişiyle tanınır.

İlk önce Hisar Kürdanları ile sofralarımıza, mandalları ile çamaşırlarımıza, ahşap ve pleksi glass'tan imal edilmiş cetvel, kalem kutuları, gönye, iletki, pergel, yazı tahtaları ve silgileri vb. ürünleriyle okullarımıza kadar girmiştir.
O yıllarda konusunda Anadolu ve İstanbul'un ikinci büyük firması olmuştur.

Değişen ticari şartlar yüzünden, üretici firma sıfatından uzaklaşıp daha çok satıcı firmaya dönüşmüştür. Şimdi ise imal ettiği ürünlerin hammaddesi olan keresteyi çoğunlukla yarı mamül olarak satmaktadır.

Markalar

Bizimle iletişime geçmek için,

Aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz...

0216 364 28 54 / 55